©2006-2022 A.D.

Redakční systémy

Redakční systém je dnes již nedílnou součástí nejen velkých webů, které potřebují časté aktualizace či úpravy (změna či doplňování nabídky, aktualizace novinek, fotogalerie aj.) Redakční systémy se již rozšiřují v podstatně větší míře  i na menší internetové projekty a začínají být jejich nedílnou součástí.

Co to vlastně je "redakční systém"?

Redakční systém je uživatelsky jednoduché prostředí, přes které může autorizovaný správce (jakákoliv osoba která má zakladní znalosti např. wordu a jiných běžných kancelářských programů) upravovat obsah webové prezentace, aniž by mohl jakýmkoli způsobem poškodit samotnou strukturu stránek. "budoucí správce" nemusí umět programovací jazyky ani mít znalosti jak takové webové stránky vytvořit. Správce jen napíše obsah a naformátuje podobně jako v běžném textovém editoru. Obsah se ihned zobrazí na web stránkách.

Ovládání

Ovládat redakční systém je stejné jako pracovat v běžném textovém editoru, proto tuto činnost zvládne běžný uživatel PC.

Bezpečí dat

Redakční systém je součástí webové prezentace, proto by jste si mohly myslet, že změny může provádět každý. Není tomu tak, přístup do redakčního systému je krytý uživatelským jménem a heslem. Po dohodě je možno vytvořit i redakční systém, který bude data posílat přes zabezpečený šifrovaný protokol.